Zakopane, Willa Ulka, pensjonat; pokoje, apartament oferta, noclegi Zakopane cennik, apartamenty Zakopane kontakt, Willa Ulka galeria, pokoje w Zakopanem atrakcje, góry Tatry, turystyka, aktywny wypoczynek

ATRAKCJE Zakopanego

 

Zakopane to od blisko stu lat bardzo modna miejscowość wypoczynkowa, położona u stóp Tatr, oferująca turystom wiele atrakcji przez cały rok.


Doskonała lokalizacja naszego obiektu (Willa Ulka znajduje się ok. 80 m od głównej zakopiańskiej ulicy Krupówki), umożliwia piesze wycieczki. Drugą zaletą jest możliwość wyjścia na kolację oraz spokojnego powrotu bez szukania miejsca parkingowego w centrum miasta.


KULTURA I SZTUKA W ZAKOPANEM

W pobliżu Willi Ulka znajduje się słynna „Atma" - Muzeum Biograficzne Karola Szymanowskiego. Zrekonstruowano tu pracownie kompozytora oraz obrazy wykonane przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. W "Atmie" organizowane są koncerty kameralne oraz wieczory muzyczne.
Przy ulicy Krupówki znajduje się Muzeum Tatrzańskie imienia dr. Tytusa Chałubińskiego. Znajdują się w nim zbiory przyrodnicze i geologiczne. Sam budynek jak wiele innych w stylu zakopiańskim został wzniesiony według Projektu St. I. Witkiewicza .
W pobliżu znajduje się również cmentarz oraz kościółek na Pęksowym Brzyzku, który w 1931 roku otrzymał status obiektu zabytkowego. Na cmentarzu spoczywają ludzie wpisani w kulturę i historię nie tylko Zakopanego. Wiele nagrobków zostało zaprojektowanych przez wybitnych artystów plastyków. Również na ulicy Kościeliskiej znajduje się najstarsza góralska restauracja „U Wnuka".
Dla miłośników filmu, na sąsiedniej ulicy znajduje się kino „Sokół". Przy ulicy Krupówki mieści się również Miejska Galeria Sztuki oraz Galeria Sztuka Podhalańska.
Odwiedzając nasze miasto nie sposób nie skorzystać z repertuaru teatru St. I. Witkiewicza. Oferta jest tak bogata, iż na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
W Zakopanem organizowane są imprezy regionalne i sportowe m.in.: Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Carlsberg Winter Festiwal, Puchar Świata w Skokach Narciarskich oraz wiele innych.
 

SPORT I REKREACJA W ZAKOPANEM

Zakopane to nie tylko słynne Krupówki, restauracje i karczmy regionalne gdzie rozbrzmiewa muzyka góralska ale przede wszystkim góry. Ich piękno można podziwiać z balkonów naszej willi lub korzystając z mnóstwa szlaków turystycznych i przepięknie położonych dolin wprost wymarzonych do rodzinnych spacerów.
Zimą miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji świetnie przygotowane stoki i wyciągi narciarskie m.in.: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Polanie Szymoszkowej, pod skocznią, Nosal, oraz na Lipkach. Wszystkie wyciągi znajdują się w odległości ok. 500m od Willi Ulka. Również poza sezonem zimowym czynne są kolejki na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Butorowy Wierch, skąd można podziwiać cudowną panoramę Tatr i obcować z naturą. Pod skocznią oraz na górnej polanie Gubałówki można pojeździć konno. W Zakopanem znajdują się również liczne trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności.
Tuż obok naszej willi znajduje się biuro organizujące bardzo ciekawe wycieczki autokarowe m.in. na Słowację, do parków wodnych, do Kopalni Soli w Wieliczce, do licznych jaskiń górskich zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie Tatr.
W nasze willi istnieje również możliwość wypożyczenia samochodów wedle potrzeb gości.
 

Gwarantujemy państwu miły wypoczynek oraz niezapomniane chwile w tak urokliwym mieście jakim jest Zakopane. ZAPRASZAMY!!!!
 

Oferta | Cennik | Kontakt | Galeria | Atrakcje Zakopanego | strona główna